Paznokcie hybrydowe: jakie akcesoria potrzebne do wykonania?

Już jako kilkunastolatka miałam robione zabiegi pielęgnacyjne przez moje starsze koleżanki. One uczyły się kosmetycznych trików, a ja miałam za darmo ich efekty. Na szczęście w większości przypadków się to udawało. Gdy je podpatrywałam tyle czasu pomyślałam, że niektóre rzeczy już sama mogłabym robić.

Czy wszystkie lampy do hybrydy są identyczne?

lampa do paznokci hybrydowychNa przykład taka hybryda. Mając lakier, lampę, pilniczki i parę innych drobiazgów, mogłabym sama sobie robić paznokcie, a gdybym doszła do perfekcji, to i młodszym koleżankom, tak jak i ze mnie „korzystały” starsze. Nie miałam zamiaru otwierać żadnego salonu kosmetycznego, bo właściwie tylko robienie paznokci sprawiało mi przyjemność. Zwykły manicure, hybrydowy czy akrylowy pozwalały mojej wyobraźni na szaleństwa w postaci mieszania kolorów i zdobień. Postanowiłam sprawdzić ile kosztuje lampa do paznokci hybrydowych. To jedyna rzecz, którą musiałam mieć swoją. Mogłam kupić używaną lampę UV, ale wcale nie była taka droga bym musiała na niej skąpić! Dobra lampa to podstawa paznokci, a ja znalazłam takie lampy, które są dla profesjonalistów, ale też dla początkujących. Mimo wszystko, postanowiłam iść za głosem rozsądku i zapisałam się na kurs kosmetyczny, a w międzyczasie zakupiłam lampę i inne akcesoria. Jeśli miałam już wydać większą sumę na lampę do paznokci, to chciałam potrafić je zrobić na najwyższym poziomie. Mając ukończony kurs mogłam robić hybrydę i żel każdej klientce, a przy okazji nauczyć się przedłużania paznokci i ich pielęgnacji. To na kursie dowiedziałam się też, która lampa jest najlepsza.

Niby każda taka sama lub podobna, a jednak nie do końca. Tak samo z lakierami: różne marki, różne ceny, różna jakość. Jak ze wszystkim w życiu. Ciągle trzeba dokonywać wyborów, ale gdy ma się odpowiednią wiedzę teoretyczną to nie jest problem. Ważne, by nie wybierać w ślepo i nie pozwolić, by to los za nas wybierał.