Osoby, które muszą pracować w miejscu, gdzie temperatura jest niska, mogą łatwo radzić sobie z tym problemem. W takich sytuacjach warto korzystać z promienników, które wytwarzają ciepło. Wystarczy butla z gazem lub dostęp do prądu, aby szybko i łatwo wytworzyć wystarczającą ilość ciepła. Nawet w miejscach o niskiej temperaturze.
Stosowanie promienników wytwarzających ciepło
W pomieszczeniach o niskich temperaturach można korzystać z niewielkich, przenośnych grzejników. Są to promienniki ciepła, które działają na podstawie energii elektrycznej oraz gazu. W przypadku tego pierwszego sposobu potrzebne jest gniazdko elektryczne. W promienniku zamontowana jest grzałka elektryczna, która bardzo szybko rozgrzewa się do temperatury dwustu stopni Celsjusza. Niewielki wentylator za grzałką wspomaga cyrkulację powietrza, co przyśpiesza ogrzanie pomieszczenia. Promienniki ciepła na gaz są o wiele bardziej przydatne osobom, które pracują w halach i podobnych miejscach. Wystarczy butla z gazem propan-butan. Za pomocą węża do instalacji gazowych podpina się do grzałki, która bardzo szybko nagrzewa się do wysokich temperatur. W tym przypadku wentylator nie jest potrzebny. Gaz o wiele bardziej nagrzewa, niż energia elektryczna, dlatego zwiększenie temperatury w otoczeniu zachodzi znacznie szybciej. Który z promienników jest tańszy w użyciu? W rachunkach miesięcznych wychodzi na to, że promienniki elektryczne są tańsze. Godzinę korzystania z promiennika można porównać do godziny włączonego telewizora.
Poprawa temperatury w swoim otoczeniu nie jest trudne. Nawet osoby, które pracują na zewnątrz, mogą korzystać z promienników. Najlepiej, jeśli praca wykonywana jest cały czas w jednym miejscu, wtedy mamy pewność, że nie tracimy ciepła. Klimat w Polsce jest różny, czasami bywa, że temperatura spada do minus dwudziestu. W takich sytuacjach grzejnik jest niezastąpiony.