Porcelana dla miłośników sztuki

Moja siostra jest wielką fanką sztuki. Sama jest artystką, na życie zarabia tworzeniem grafiki komputerowej, concept artów i tak dalej, a do tego hobbystycznie maluje na płótnie i szkicuje zwierzęta i architekturę. Szukając prezentu na święta czy urodziny, staram się dla niej wybrać coś związanego z pasją i pracą.

Klimt na porcelanie, zamiast na obrazie

porcelana klimtKiepskie repliki obrazów raczej nie wchodzą w grę, chociaż na osiemnaste urodziny dostała ode mnie karykaturę, przedstawiającą ją jako kobietę z obrazu Klimta – oprawiona w ramkę do dzisiaj wisi w domu siostrzyczki. Tym razem jednak nie bardzo miałam pomysł na prezent urodzinowy, wybrałam się więc na spacer po mieście, żeby zahaczyć o różne sklepy w poszukiwaniu inspiracji. W jednym ze sklepów trafiłam na porcelaną przedstawiającą sceny myśliwskie i zaczęłam się zastanawiać, czy może ktoś gdzieś produkuje porcelanowe kubki, filiżanki i dzbanuszki z reprodukcjami dzieł różnych artystów. Ledwie wróciłam do domu i usiadłam do komputera, a już miałam swoją odpowiedź. Opis jednego ze znalezionych w wyszukiwarce mówił, że w sprzedaży znajduje się porcelana Klimt. Najpierw pomyślałam, że to jakaś nazwa firmy, a potem pacnęłam się w czoło, przypominając sobie jeden z dawnych prezentów. Gustav Klimt był jednym z ulubionych artystów mojej siostry, więc nie mogłam przegapić takiej okazji i szybko zajrzałam na stronę sklepu i jego ofertę porcelany. Trafiłam na rewelacyjny komplet złożony z porcelanowych filiżanek i dzbanka do herbaty.

Od razu dokonałam zakupu, bo wiedziałam, że raczej nie trafię już na nic lepszego niż porcelana ze sztuką Klimta. Jeśli prezent ode mnie się spodoba – a nie miałam wątpliwości, że tak właśnie będzie – to przy kolejnej okazji będę mogła jej sprawić do kompletu mlecznik i cukiernicę z tej samej firmy, albo dwa duże kubki z porcelany. Plan idealny.