Profesjonalne filtry kasetowe

W jednostkach przemysłowych, w biurach i na liniach produkcyjnych, niezwykle ważny jest komfort pracy. Dostęp do klimatyzowanego powietrza w upalnie dni, jego czystość i zabezpieczenie przed niebezpiecznym zapyleniem – o tym musimy pamiętać przy projektowaniu zabudowań i systemów bezpieczeństwa. Jest to tym bardziej ważne, jeśli mówimy o przedsiębiorstwach produkcyjnych czy o miejscach, w których każdego dnia pracują linie obróbkowe.

Wydajne systemy filtrów kasetowych

wydajne filtry kasetowePrzemysł wymaga wykonania uciążliwej pracy. Obróbka i produkcja wiąże się niestety z potrzebą wykorzystania nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązań, które bardzo często generują niebezpieczne zanieczyszczenia w postaci dymu, kurzu, trocin czy łatwopalnej zawiesiny w powietrzu. Jest to szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia pracowników. Dlatego w takich miejscach wykorzystuje się skomplikowane systemy wentylacji i zabezpieczeń przed zanieczyszczeniami, a wydajne filtry kasetowe okazują się jednym z lepszych rozwiązań wykorzystywanych w praktyce. Przemyślana budowa filtra umożliwia maksymalizację jego możliwości. Duża powierzchnia głównego materiału, który zatrzymuje zanieczyszczenia, a co za tym idzie wiele załamań we wnętrzu tego filtra pozwala podnieść ogólny poziom przepustowości takiego urządzenia. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko zbyt wolnego przepływu powietrza przez system i podnosi efektywność całego szeregu zabezpieczeń. Wszystko dla poprawienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Filtry kasetowe to stosunkowo proste w swojej budowie urządzenia, które wykorzystują materiał działający jak siatka, do zbierania zanieczyszczeń z powietrza. Pofałdowana powierzchnia i wiele załamań ma za zadanie zwiększyć powierzchnię filtra. Dzięki temu w dość niedużym urządzeniu schowany jest bardzo wydajny sprzęt pozwalający na bezpieczną pracę.