Radio dla kierowcy

Zaczynając pracę jako kurier na terenie całej polski, szybko odkryłem, że CB radio w samochodzie bywa nieocenionym narzędziem, zarówno podczas pracy, jak i wycieczki. Swoje pierwsze radio dostałem w pracy, choć był to dość stary model, i szybko zdecydowałem się na zakup własnego urządzenia, bardziej dostosowanego do moich potrzeb.

CB radio dla kuriera

kompaktowy anytoneRadio na drodze było niezastąpione, szczególnie podczas pracy, gdy musiałem zmieścić się w określonych ramach czasowych. Dzięki informacjom od innych kierowców nierzadko udało mi się uniknąć korków i wielogodzinnej straty czasu, tudzież dowiedzieć się o lepszej i krótszej drodze do konkretnego miejsca. Kilka razy również udało mi się błyskawicznie znaleźć pomoc podczas awarii samochodu w trasie, a także takiej pomocy udzielić, więc pracy bez radia nie mogłem sobie wyobrazić. Mój samochód nie ma zbyt dużo miejsca na desce rozdzielczej, więc radio dużych rozmiarów niezbyt się do niego nadawało, a niektóre modele odpadały od razu z powodu zbyt dużych gabarytów. Po dłuższych poszukiwaniach, trafiłem na kompaktowy Anytone, niewielkich rozmiarów urządzenie, spokojnie mieszczące się w przestrzeni między siedzeniami. Do pracy pasował idealnie. Fabryczne ustawienia pozwalały na użytkowanie już po rozpakowaniu, bez konieczności przestawiania radia. Dzięki redukcji szumu i dobrej głośności mogłem wyraźnie słyszeć komunikaty nawet w godzinach natężonego ruchu.

Wyświetlacz był dobrze stonowany i nie raził po oczach podczas jazdy w nocy, a jednoczenie był wyraźny. Nade wszystko, jak na tak niewielkie urządzenie, łapał sygnał znakomicie, nawet w miejscach gdzie normalnie bywa dość dużo zakłóceń. Dzięki temu mogłem bez przeszkód używać go w dużych miastach, gdzie zazwyczaj radio przydaje się najbardziej.