Rodzaje okien z Trójmiasta

Wiadomo, że praktycznie żaden dom ani inny budynek nie może istnieć bez dobrych okien. Trzeba jednak pamiętać o tym, że raz wybrane okno zostanie z nami przez bardzo długi okres. Najprawdopodobniej będą to dziesiątki lat. W przeciwieństwie do mebli, które możemy łatwo i szybko wymienić okna musimy wybrać naprawdę dobrze, tak by zaspokajały wszystkie potrzeby.

Okno kiedyś i dzisiaj

okna trójmiastoKażdy, kto był w jakimś starym domu, w którym wciąż znajdują się równie stare okna, wie, że są one bardzo nieszczelne, a w dodatku ich stan jest niezwykle opłakany, ponieważ drewno, z którego je wykonano, próchnieje i gnije pod wpływem czasu i wilgoci. Okna Trójmiasto są ich zupełnym przeciwieństwem, a pochwalić należy je nie tylko ich szczelność i trwałość, ale również to, że mają mnóstwo dodatkowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich. Widać to chociażby na przykładzie tych egzemplarzy, które zostały zrobione do zamontowania ich na poddaszu. Nawet duży skos w niczym tutaj nie przeszkadza, bo mają one mechanizmy dzięki, którym można otworzyć nawet bardzo pochylone okno. Żyjemy w czasach bardzo hałaśliwych, dlatego też ramy tych okien wypełnione są gazem, co ma zwiększyć ich szczelność, a dzięki temu przepuszczają hałas o znacznie mniejszym natężeniu. Okno balkonowe jest również bardzo ciekawe, chociażby ze względu na swoje ogromne rozmiary i to, że jest ono zwykle w komplecie z drzwiami. Wygląda ono imponująco.

Producenci wychodzą naprzeciw wszelkim możliwym potrzebom swoich klientów i dlatego okna można kupić chyba we wszystkich możliwych rozmiarach. Istnieją także modele, które są podzielone i ten podział także jest bardzo różnorodny. Czasami nawet każda część takiego okna otwiera się osobno. Sprzedawcy zawsze chętnie służą pomocą, bo zależy im na zadowolonych klientach.