Ruchomy mebel z półkami

 

Dążąc do wygody we wszystkich miejscach przebywania, człowiek tworzy przeróżne urządzenia i systemy, które pozwalają mu ten luksus osiągnąć. Czasami jest to drobny przedmiot, lub nie skomplikowane urządzenie, które ułatwia życie i jest proste w stosowaniu. Do takich prostych urządzeń można zaliczyć różne meble na kółkach.

Zastosowanie wózków w wyposażeniu hoteli

wózki półkoweChyba najszersze zastosowanie różnego typu wózków znaleźć można w hotelarstwie i gastronomii. Najbardziej widoczne w hotelach są wózki do przewożenia bagażu klientów. Często są one bardzo dekoracyjne, błyszczą kolorem złota i na wstępie informują o randze hotelu. Następnie natykamy się na wózki u osób sprzątających i pokojówek. Te wózki nie są dekoracyjne, ale są bardzo przydatne i trudno wyobrazić sobie hotel bez nich. Kolejne wózki znaleźć można na zapleczu restauracyjnym. Są to wózki półkowe, na których dowozi się z kuchni na sale restauracyjne zastawy, sztućce i zimne dania. Takie wózki, o kształcie prostokąta są różnej wysokości i mają różnej wielkości półki. Umożliwia to bezkolizyjne załadowanie i rozładowanie wózka. Najniższą półką jest blat, na którym można wykonywać różne prace, np. układać serwetki, rozstawiać zastawę itp. Szczególny rodzaj wózka półkowego wykorzystywany jest do dostarczenia posiłku, zamówionego przez klienta do pokoju.Taki wózek jest niezbyt duży, bardzo stabilny, najczęściej w kształcie prostokąta, rzadziej okrągły. Zwykle ma dwie półki, czyli blaty. Ten prostokątny ma uchwyt do popychania i jest częściej wykorzystywany.

Można zauważyć, że półkowy wózek hotelowy to podstawowy rekwizyt filmowy, akcji w hotelu. Na takim wózku kelner zawozi do pokoju hotelowego, oczywiście, szampana. Wózek jest zwykle nakryty długim, białym obrusem, zatem staje się idealnym miejscem ukrycia i ewakuacji z miejsca zagrożenia.