Stosowanie szkieł kontaktowych

Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybierane przez osoby dbające o swój wzrok. Doskonale nadają się dla krótkowidzów, dalekowidzów a także astygmatyków. Chętnie wybierane są też przez osoby o dużej wadzie wzroku oraz prowadzące aktywny tryb życia. 

Czym różnią się soczewki kontaktowe ?

szkła kontaktoweSoczewki można podzielić na : jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne czy nawet 30 – dniowe (w zależności od czasu noszenia jednej pary). Dostępne są moce od +6 do -12. Można wybrać soczewki twarde lub miękkie. Soczewki twarde są bardziej trwałe, wykonywane z materiału organicznego, bardzo dobrze przepuszczają tlen, ale niestety oczy potrzebują większej ilości czasu na przyzwyczajenie. Soczewki miękkie natomiast, wykonane są z hydrożelu, mają różny stopień uwodnienia (od 30 do 75%). Dobrze dobrane szkła kontaktowe zapewniają nieocenioną swobodę i bezpieczeństwo użytkowania. Czas noszenia nie powinien jednak przekraczać 14 godzin dziennie. Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu, nawilżenia a także dezynfekcji – obowiązkowo należy dopasować płyn do soczewek, i przyzwyczaić się do stosowania go codziennie. Odpowiednia higiena wpłynie bezpośrednio na zadowolenie z użytkowania soczewek. Szkła kontaktowe (w porównaniu do okularów) zapewniają bardzo dobrą widoczność niezależnie od warunków atmosferycznych, nie odbijają się w nich refleksy światła, a obszar widzenia nie jest w żaden sposób ograniczony oprawką. Wiele osób mówi także o przewadze soczewek kontaktowych nad szkłami okularowymi w kwestii samej wygody noszenia na co dzień. 

Duży wybór soczewek kontaktowych w salonach optycznych sprawia, że każdy może dopasować taki produkt, jaki będzie spełniał jego indywidualne oczekiwania. Od tego momentu można cieszyć się poczuciem swobody, komfortu i pewności siebie.