Taśmy led zamiast zwykłych żarówek

 

Wyposażenie baru zazwyczaj nie nastręcza problemów, szczególnie gdy jest to miejsce o klasycznym wyglądzie. Nam zajęło to nieco więcej czasu i pracy, bo zechcieliśmy mieć lokal wystylizowany na knajpę rodem z filmu science fiction, czy wręcz wnętrze statku kosmicznego, co nie było często spotykanym typem wystroju w takich miejscach.

Oświetlenie led do lokalu

producent oświetlenia ledZ założenia, wnętrze lokalu miało wyglądać bardzo futurystycznie, z dużą ilością chromu i metalu, światłami o różnych kolorach i neonowymi ozdobami. Największą zagwozdką okazało się właśnie oświetlenie. Przede wszystkim, nie chcieliśmy widocznych lamp, trzymając się bardzo nowoczesnej stylistyki. Z drugiej strony, potrzebne nam było wytrzymałe i wydajne oświetlenie, którego nie będzie trzeba wymieniać co chwilę. Dość znany producent oświetlenia led miał na swojej stronie dokładnie to, czego nam było potrzeba. Taśmy led mogły być z łatwością przytwierdzone do spodu stołów i mebli, a były dostępne w wielu kolorach i różnym natężeniu jasności. Były one odporne na uszkodzenia, i zużywały znacznie mniej prądu niż normalne żarówki. Prawie cały lokal oświetliliśmy właśnie takimi taśmami, dodatkowo inwestując w aluminiowe profile do taśm, po części dla wygody montażu a po części by jeszcze bardziej zwiększyć ich odporność na uszkodzenia. Ozdobne, kolorowe taśmy świetnie się sprawowały jako podświetlenie pod blaty czy na spód mebli.

Zamiast zwykłego oświetlenia sufitowego, zastosowaliśmy taśmy o chłodnym, niebieskim kolorze, idealnie nadającym się do wystroju lokalu. W miejscach użytkowych również użyliśmy żarówek led, tym razem o ciepłym świetle nie męczącym oka.Taki wystrój był oryginalny i niespotykany, więc spotkał się z dużą aprobatą i zapewnił naszemu lokalowi grono stałych klientów.