Temperatura panująca w saunie na podczerwień

 

Nie każdy lubi wysokie temperatury, a takie panują w większości saun. Na szczęście nie tak dawno temu stworzono zupełnie nowy rodzaj saun – są nimi sauny na podczerwień, w których temperatura wcale nie należy do najwyższych. Temperatura w saunie na podczerwień wynosić może od 35 do 60 stopni Celsjusza.

Cyrkulacja świeżego powietrza i komfort sauny infrared

producent saun na podczerwieńBardzo rzadko temperatury są wyższe, chociaż to zależy już od wielkości sauny i długości jej nagrzewania. Zazwyczaj sauna nagrzewa się przez kilkanaście minut, a później można już z niej swobodnie korzystać. Zaletą sauny na podczerwień jest również to, że istnieje możliwość cyrkulacji powietrza świeżego, które doprowadzane jest z zewnątrz. W przypadku tradycyjnych saun fińskich nie ma takich możliwości, dlatego powietrze wewnątrz sauny wydaje się być cięższe i mniej przyjemne. Jeśli chodzi o poziom komfortu w saunie na podczerwień, oceniany jest on przez użytkowników na bardzo wysoki. Każdy ceniony producent saun na podczerwień ma w swojej ofercie sauny dla ośrodków SPA, basenów, ale również mniejsze sauny, które mogą być instalowane w domach jednorodzinnych czy dużych mieszkaniach. Najważniejsze jest to, że kabinę do sauny na podczerwień można zbudować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wcale nie jest tutaj potrzebna dodatkowa modernizacja, remont pomieszczenia. W przypadku sauny parowej jest to niemożliwe – pomieszczenie musi zostać zmodernizowane tak, by wysoka wilgotność panująca w saunie nie zagrażała materiałom, z którego wykonane jest pomieszczenie.

W saunie na podczerwień nie ma gorącego powietrza tak jak w saunie fińskiej. Tu w ogóle nie dochodzi do nagrzewania powietrza, bo promieniowanie podczerwone trafia bezpośrednio na skórę. To sprawia, że pobyt w saunie infrared jest bardzo przyjemny i relaksujący dla użytkownika.

Po więcej informacji wejdź na: https://sauna-r.com