Trawa sportowa z dobrych nasion

 

Każda osoba lubiąca uprawiać sport marzy o pięknej murawie. To ona wygląda bardzo reprezentacyjnie i zachęca do przydomowych rozgrywek. Niestety czasami zdarza się, że mimo regularnej pielęgnacji trawnika, nie wygląda on ładnie. 

Boisko z dobrych nasion trawy sportowej

trawa sportowa nasionaJeżeli zdecydujemy się na założenie przydomowego boiska, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, szczególnie na nasiona trawy. Przed zakupem warto przeczytać jakie gatunki roślin powinny się w niej znaleźć. Trawa sportowa nasiona to one decydują czy murawa będzie zielona i gęsta niczym z profesjonalnego stadionu. W skład powinny wchodzić takie gatunki traw jak: kostrzewa czerwona kępowa i rozłogowa, grzebienica pospolita czy mietlica pospolita. Wybierając mieszankę należy zwrócić uwagę również na stanowisko świetlne boiska. Jeżeli będzie on znajdować się w cieniu wybierzmy tą specjalną „do cienia”. Dzięki temu nasza murawa będzie bardzo zielona i nie zżółknie od nadmiaru słońca. W centrach ogrodniczych dostępne są również mieszanki dostosowane do gleby w naszym ogrodzie. Większość gatunków preferuje podłoże neutralne, lecz zdarza się, że w sklepie znajdziemy również mieszankę do gleb ciężkich i podmokłych, a nawet wapiennych. Pamiętajmy, że mieszanka nasion trawy sportowych jest dobrana w taki sposób, aby cieszyć się gęstą zielenią, bez specjalnych i trudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierając produkt przeznaczony do stworzenia trawnika ozdobnego, nie osiągniemy takiego efektu. Na szczęście kluczem sukcesu jest wybór odpowiedniego produktu.

Wybierając nasiona traw dla boiska przy domu warto zwrócić uwagę na gatunki jakie znajdują się w mieszance. To one decydują o pięknej, zielonej murawie. W sklepie znajdują się zarówno te przeznaczone do stanowiska świetlnego oraz wymagań gleby.