Utrzymanie porządku w hotelach

Hotele, pensjonaty oraz inne firmy świadczące usług noclegowe, bardzo często korzystają ze specjalnej chemii gospodarczej, która pozwala w efektowny sposób doczyścić wynajmowane pokoje i apartamenty. Dzięki rozwojowi branży chemicznej oraz laboratoryjnej, środki czystości stosowane do tych celów, są coraz lepszej jakości.

Jaką chemię wybrać?

chemia hotelowa do szkłaNajważniejsze przy prowadzeniu punktów noclegowych jest utrzymanie czystości w wynajmowanych pokojach oraz apartamentach. Dzięki rozwojowi serwisów noclegowych, które pomagają klientom wybrać odpowiednie miejsce do krótkoterminowego pobytu oraz systemu ocen innych użytkowników, bardzo ważne jest dbanie o czystość. Porządki w hotelach charakteryzują się tym, że środki chemiczne stosowane w tego typu obiektach, muszą być ekonomiczne i wydajne. W prowadzeniu działalności noclegowej, ważna jest również chemia hotelowa do szkła, ponieważ – według badań przeprowadzonych przez Szkocki Instytut Badań i Rozwoju Obiektów Noclegowych – to właśnie mycie naczyń oraz innych przedmiotów zbudowanych ze szkła, pochłania największą ilość środków myjących, co z pewnością generuje dodatkowe koszty. Dlatego tak ważne jest, aby hotele, pensjonaty oraz inne obiekty noclegowe, stosowały preparaty o wysokiej skuteczności i odpowiednim stężeniu substancji aktywnych. Jedną z najpopularniejszych form takich środków są koncentraty, ponieważ dzięki możliwości ich rozcieńczania z wodą, istnieje możliwość wyczyszczenie dużo większej powierzchni niż w przypadku standardowych produktów niewymagających dodatku wody.

Należy pamiętać, że ograniczenie stosowania środków czyszczących, nie tylko wpływa na budżet w hotelu, ale również ma nieocenione znaczenie dla środowiska, gdyż – jak wiadomo – im mniejsze jest zużycie chemii, tym mocniej przykładamy się do dbania o naturę.