W czym klimatyzacja przegrywa z rekuperacją

Klimatyzacja to jeden z wynalazków, które choć na zachodzie są popularne od dawna, w Polsce zostały wprowadzone dopiero niedawno. Przez to właśnie ludzie myślą, że klimatyzacja to symbol luksusu i pieniędzy, podczas gdy rekuperacji nie zna tutaj prawie nikt.

Klimatyzacja ma wiele braków, które odnajdziemy w rekuperacji

rekuperacja poznańJest przynajmniej kilka dziedzin, w których klimatyzacja musi zgiąć kark przed znacznie lepszym od siebie systemem. Prawda jest taka, że klimatyzacja nie odświeża ani nie oczyszcza powietrza, które już znajduje się w budynku. Rekuperacja co innego – nie tylko sprawia, że powietrze jest czystsze, ale w dodatku wymienia na nowe jedynie zimne powietrze, które i tak z powrotem wpadnie do systemu z zewnątrz bez większych problemów. Ciepłe powietrze przez cały czas w przypadku rekuperacji zostaje w domu, dzięki czemu mocno oszczędzamy na rachunkach. Klimatyzacją również można grzać, ale prawda jest taka, że wyjdzie nas to znacznie drożej, a do tego nie będziemy mieli czystego powietrza w domu. Jeśli interesuje nas rekuperacja Poznań ma już rozbudowane oferty wielu firm. W innych miastach nie wiem jak jest, ale z tego co mi wiadomo, branża związana z rekuperacją rozwija się w Polsce bardzo szybko. Klimatyzacja przegrywa w bardzo wielu dziadzinach – nie działa prawidłowo przy otwartych oknach, nie filtruje powietrza, nie pomaga w oszczędzaniu. W rekuperacji znajdziemy wszystko, co zostało wyżej wspomniane. Na szczęście rekuperacja coraz bardziej wbija się w świadomość ludzi stopniowo zdobywając popularność.

Nie wiadomo ile jeszcze czasu upłynie, nim każdy Polak usłyszy o rekuperacji, ale pewnie nie stanie się to z dnia na dzień. Wszystko jest jednak na najlepszej drodze do tego, by system ten wszedł do naszego życia codziennego i zastąpił klimatyzację, która przegrywa już na starcie.