Waxs i rozwój laboratorium

Prowadzenie laboratorium nie jest łatwym zajęciem. Cały czas trzeba dbać o sprzęt, zatrudnianie nowych pracowników, jeździć na szkolenia by poznawać nowe metody badań. Ważne jest też poznanie konkurencji, tego co oni oferują, co można jeszcze u siebie poprawić.

Analiza waxs i nowy sprzęt

urządzenie do waxsOstatnio robiłam przegląd tego co znajduje się na wyposażeniu mojego laboratorium. Wydawało mi się, że jest w nim całkiem dużo dobrej jakości sprzętu. Robiliśmy analizę saxs, badania mikroskopowe i inne. Jednak nie robiliśmy analizy waxs. A to przecież byłoby dobre uzupełnienie usług. Zatem na liście rzeczy do kupienia na pierwszym miejscu znalazło się urządzenie do waxs. Ważne dla mnie było to, by był to najwyższej jakości sprzęt od renomowanego producenta. Wolę jednorazowo wydać więcej, ale nie martwić się potem o awarie i oddawanie sprzętu do serwisu. Takie urządzenie powinno też być łatwe w obsłudze, nie zajmować całego laboratorium (choć nie musi być przenośne bo nie mamy badań terenowych), korzystna cena także będzie dodatkowym atutem. Wysyłałam zapytania ofertowe do różnych producentów żeby się dowiedzieć czy mogę liczyć na jakieś zniżki. U niektórych kupowałam już wcześniej dużo sprzętu, więc liczyłam na dalszą dobrą współpracę. Wszyscy mi odpowiedzieli, jednak nie każda oferta na urządzenie do waxs mi się podobała. Niektóre sprzęty nie miały dobrych parametrów, inne były bardzo drogie, lub miały krótką gwarancję. Zdecydowanie nie tego szukałam.

Wśród ofert znalazła się jednak jedna, która mi się spodobała. Sprzęt miał kilkuletnią gwarancję, producent zapewniał serwis w cenie, a urządzenie pasowało do profilu mojej działalności. Do tego mogłam liczyć na darmową dostawę. To było urządzenie które warto było zamówić i często z niego korzystać.