Właściwa naprawa układu kierowniczego w Kielcach

Układ kierowniczy jest jednym z najważniejszych elementów pojazdu, który jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo. Wiele mówi się o znaczeniu układu hamulcowego, znaczeniu opon i często o zaniedbaniu układu kierowniczego. Warto zatem wiedzieć, jakie jest najczęstsze uszkodzenie takiego układu i jakie są objawy ewentualnych awarii.

Co się naprawia w układzie kierowniczym?

naprawa układu kierowniczego kielceNajczęstszymi objawami uszkodzeń elementów tego systemu są te, które powstają w komorze silnika zarówno podczas jazdy, jak i przy zatrzymaniu kierownicy. W takiej sytuacji musimy najpierw sprawdzić skrajności układu kierowniczego. Wymiana tych elementów nie jest trudna, ale ze względu na niskie koszty tej usługi, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od samochodu, warto powierzyć ją profesjonalnemu warsztatowi, który po wymianie odpowiednio dostosuje geometrię kół samochodu. Niewłaściwa regulacja może prowadzić do przedwczesnego zużycia nie tylko opon, ale także innych elementów. Silne uderzenia w układ kierowniczy mogą również spowodować zużycie przegubu krzyżowego w kolumnie kierownicy. A sama naprawa układu kierowniczego kielce jest bardzo skomplikowana. Kolejnym elementem nieco poważniejszym jest jeden z drążków kierowniczych. Również w tym przypadku winne są uderzenia wynikające z bliskości kuli blokującej i zmniejszonej precyzji układu kierowniczego. Trudność w wymianie tej części zależy od dostępu do niej.

W niektórych samochodach zdejmowanie drążków kierowniczych jest możliwe tylko poprzez podniesienie pojazdu, w innych konieczne jest zdemontowanie całej skrzyni biegów. Koszt tej usługi wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. W tym przypadku geometria kół również wymaga regulacji. Najpoważniejszą usterką w układzie kierowniczym jest luz kierownicy.