Współpracowaliśmy z pracownikami hoteli

 

Jako informatyk zawsze szukałem drogi jak dotrzeć do klientów. W pewnym momencie stwierdziłem, że warto skupić się na specjalnych systemach przeznaczonych dla większych restauracji czy lokali. Moja ciotka prowadziła podobne miejsce i dokładnie zauważyłem braki jakie ma jej biznes.

Oferowaliśmy oprogramowanie dla hoteli

program do obsługi hoteluUznałem, że takie osoby mogą stać się świetną docelową grupą klientów i zacząłem tworzyć. Miałem sporą wiedzę na ten temat, ponieważ już rok temu założyłem własną działalność gospodarczą. Niestety nie miałem tyle zleceń aby w ten sposób pracować na pełen etat. Na szczęście jakoś sobie radziłem i nie było z tym większych problemów. Ostatecznie stworzyłem wraz z drugim pracownikiem na prawdę interesujący program do obsługi hotelu. On miał spore możliwości i dzięki niemu miałem szansę na rozwój. Na dodatek szybko znalazłem hotel, który postanowił wziąć od nas wersję testową. Okazało się, że spodobała się pracownikom i jest nie zwykle sprawna oraz intuicyjna. Od razu postanowili wymienić swój stary system na nowy. Dzięki temu otrzymałem nowego klienta i on zapewnił mi dobrą reputację. Potem sprzedaż poszerzyła się o inne obiekty nie tylko na terenie naszego miasta. Za pieniądze jakie przyniósł mi program do obsługi hotelu zacząłem szukać innych odbiorów. Potem wykonałem jeszcze projekt, który idealnie nadawał się do restauracji. On również znalazł uznanie wśród odbiorców i zapewnił byt dla mojego przedsiębiorstwa.

Cały czas jednak staraliśmy się udoskonalać nasze programy. Mieliśmy sporą wiedzę na ten temat, ponieważ utrzymywaliśmy pozytywne relacje z naszymi klientami i kierowaliśmy się ich pomysłami oraz sugestiami. To było ważne, ponieważ perspektywa ze strony osoby obsługującej nasz program była na wagę złota.