Wybór roweru szosowego na długie dystanse

Jazda rowerem na długie dystanse to nietypowa forma turystyki. Rowerzysta, który postanowił pokonać kilkaset kilometrów powinien mieć doświadczenie, a także niezawodny rower. Każdy potrafi sam ocenić swoje doświadczenia, jednak przy wyborze roweru czasami warto posłuchać kilku rad. Zakup roweru szosowego to trudna decyzja.

Jaki rower szosowy wybrać?

rower szosowy krossPrzy zakupie roweru szosowego najlepiej kierować się renomą producenta. Producent, który cieszy się poważaniem wśród rowerzystów nie może pozwolić sobie na żadną wpadkę. Jeśli chodzi o rower szosowy Kross jest najlepszym wyborem. Rowery tego producenta mają najlepsze podzespoły. Co mam na myśli mówiąc o podzespołach? Po pierwsze hamulce. Od piętnastu lat korzystam z roweru szosowego tej marki i nie pamiętam, abym miał problem z hamowaniem. Nie zdarzyła mi się zerwana linka, bądź przetarte klocki hamulcowe. Jeżdżąc w długie trasy trzeba wyposażyć się także w przerzutki. Powinny być solidne, aby nie doszło do ich uszkodzenia w czasie jazdy. W przypadku przerzutek tego producenta również nie mogę narzekać. Dodatkowo po zakupie mam kilkuletnią gwarancję niezawodności. Jest to dla mnie ważne, ponieważ w przypadku uszkodzeń mogę wymienić swój egzemplarz. Myśląc o rowerach turystycznych nie można zapomnieć o oponach. Ich grubość nie powinna wynosić więcej niż pół centymetra. Dodatkowo ważne jest wypełnienie. Rowery tej marki mają wypełnienie piankowe. Jak dotychczas najlepsze na rynku.

Według mojego doświadczenia ta marka jest najlepszym producentem. Oczywiście możesz mieć inne zdanie, jednak ja zachęcam do spróbowania. Rowerem tej marki przejechałem całą Polskę dwukrotnie. Za każdym razem nie doszło do żadnej usterki. Należy pamiętać, że mimo wszystko o rower trzeba należycie dbać.