Wzrasta zainteresowanie bursztynem

Jednym z najbardziej niedocenianych surowców jubilerskich, który od jakiegoś czasu wraca do łask jest bursztyn. Z racji swojej bogatej historii i różnorodności barw i struktur od wielu wieków bursztyn był jednym z najbardziej pożądanych surowców. Na ten moment, po małej przerwie, znów podbija rynki biżuteryjne.

Bursztyn wraca do łask

biżuteria z bursztynu sklep internetowyNiektórzy błędnie nazywają bursztyn kamieniem. Tak naprawdę jest on zastygniętą żywicą drzew, które rosły nawet nawet kilkaset tysięcy lat temu. Często w takiej żywicy możemy odnaleźć zatopione organizmy lub rośliny. Im więcej lat ma taki bursztyn, tym jest wówczas cenniejszy. Sam bursztyn ma sporo odmian i zastosowań. Najczęściej kojarzony jest z jubilerstwem, gdzie ma swoje zaszczytne miejsce. Co prawda przez ostatnie kilkadziesiąt lat był on trochę zapomniany, jednak w dzisiejszych czasach popyt na wyroby z bursztynu znacznie wzrósł. Wynika to między innymi z ogromnego zainteresowania tym surowcem ze strony Azjatów, którzy zachwycają się bursztynową biżuterią i tłumnie zjeżdżają do Europy aby zdobyć dla siebie ten surowiec. Wraz ze wzrostem zainteresowania mocno wzrosła również cena bursztynu. Można to w bardzo prosty sposób sprawdzić, wpisując w przeglądarkę biżuteria z bursztynu sklep internetowy i w ten sposób znajdziemy najpopularniejsze sklepy z najbardziej aktualnymi cenami wyrobów bursztynowych. Warto zamawiać je właśnie przez Internet, gdyż w sklepach mogą być nieco droższe.

Bursztyn jako surowiec wykorzystywany bardzo mocno w jubilerstwie, na dobre powrócił do łask. Duże zainteresowanie ze strony Azjatów sprawiło, że jego cena mocno wzrosła i cały czas idzie w górę. Zaczynamy docenia wartość i piękno tego surowca z często kilkuset letnią historią. Jego różnorodność pozwala na tworzenie pięknej biżuterii.