Zalety jałowca płożącego

 

Wiosną nasze ogrody stają się w centrum naszej uwagi. Przygotowujemy je na okres letni, często wprowadzając wiele zmian do ich wyglądu. Marzec i kwiecień to najlepszy okres na to, żeby w ogrodzie zasadzić nowe rośliny czy też zasiać kwiaty oraz niektóre rodzaje warzyw i owoców. Jak chodzi o rośliny, to większość osób poszukuje uniwersalnych krzewów, które nie będą wymagały zbyt częstej pielęgnacji. 

Jałowiec dekoracją ogrodu

jałowiec płożącyPiękny ogród jest latem czymś bardzo pożądanym. Wspaniale jest móc zrelaksować się na łonie natury lub posiedzieć do późnych godzin wieczornych przy grillu. Wiosną wiele osób przygotowuje swoje ogrody to tego letniego okresu, sadząc w nich nowe rośliny i robiąc ogólne porządki. Ze względu na to, że żyjemy w świecie, w którym wszyscy jesteśmy dość mocno zabiegani, wiele osób zwraca uwagę na to, żeby ich ogród ładnie wyglądał, ale też żeby nie wymagał zbyt czasochłonnej pielęgnacji. Dlatego też w większości ogrodach spotkać możemy przede wszystkim rośliny iglaste i tak zwane zimozielone. Należy do nich na przykład jałowiec płożący, który jest dla wielu osób wielkim odkryciem w ogrodzie. Jest to krzew z rodziny cyprysowatych, który rozrasta się wzdłuż i wszerz, blisko ziemi. Jego ogromną zaletą jest to, że nie jest zbyt wymagający, a staje się piękną ozdobą w różnych częściach ogrodu. Jedyną rzeczą, której potrzebuje w dużej ilości, to słońce. Doskonale sprawdza się na przykład na skalniakach lub jako ozdoba dla większej przestrzeni.

Każdy z nas chce mieć piękny ogród przed domem. Wiosną wiele osób pracuje nad tym, żeby przygotować swoje ogrody do okresu letniego. Sadzi się wówczas wiele roślin. Jedną z ciekawszych odmian jest jałowiec płożący, bardzo uniwersalna roślina, która wykorzystywana jest w ostatnich czasach na szeroką skalę