Zastąp cukier ksylitolem!

Cukier, to obok soli produkt nazywany „białą śmiercią”. Przede wszystkim szkodzi zdrowiu, co do tego raczej nikt nie ma wątpliwości. Trudno jednak zrezygnować z tej słodyczy. W końcu cukier jest niezbędnym składnikiem słodkich przekąsek, ciast i tym podobnych, a jak wiemy każdy je uwielbia. Dobrze byłoby pomyśleć nad tym czy, i jak go zastąpić.

Fiński ksylitol najlepszą alternatywą dla cukru

ksylitol fiński - 1 kgZa Ksylitol fiński – 1 kg, musimy zapłacić w granicach trzydziestu złotych. Zwykły cukier oczywiście jest tańszy, ale każdy przyzna, że nierozsądne jest oszczędzanie na zdrowiu. W smaku różnice są niewielkie, najważniejsza jest jego słodycz, która w połączeniu z innym produktem daje ten sam efekt, co zwykły cukier. Natomiast różnice w składzie są kolosalne. Oznacza to, że ksylitol nie tylko nie szkodzi zdrowiu, ale również ma korzystne właściwości zdrowotne, czego niestety nie można powiedzieć o zwykłym cukrze. Najlepszy jest ksylitol fiński, który pozyskuje się z drzew brzozowych. Cukier brzozowy jest pochodną ksylozy, która może być przyjmowana nawet przez diabetyków. To dość przełomowe odkrycie dla tych, którzy muszą liczyć każdy kawałek słodkiej przekąski. Niewątpliwie większość z nas przyjmuje za fakt szkodliwe działanie słodkiego na zęby. Dlatego zapewne miłym zaskoczeniem jest to, że ksylitol nie powoduje, a co więcej pomaga wyleczyć próchnicę. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla najmłodszych, gdyż z tym problemem boryka się znaczna część dorosłych. Z pewnością dla tych, którzy liczą kalorie ksylitol, także okaże się niejako wybawieniem od kalorycznego cukru.

Zwykły cukier dla dbających o zdrowie staje się powoli przeszłością. Rozpowszechniony dzięki Finlandii cukier brzozowy trafia wreszcie na półki w sklepach polskich. Nie pozostaje już nic tylko sięgnąć po ten niezastąpiony, bo zdrowy, środek słodzący.