Zastosowanie płyt wykonanych z poliwęglanu litego

Wśród płyt poliwęglanowych na pewno warto wyróżnić te wykonane z poliwęglanu litego. Okazuje się, że jest to bardzo solidny materiał, który nazywany jest często szkłem bezpiecznym. Cechą typową dla poliwęglanu litego jest jego izolacyjność.

Zadaszenia, przeszklenia, osłony z poliwęglanu litego

poliwęglan lityOkazuje się, że płyty poliwęglanowe lite stanowią idealny materiał termoizolacyjny, który można też łączyć z innymi systemami ociepleń. Zaletą płyt poliwęglanowych litych jest to, że są one bardzo lekkie. Transport takich płyt, a następnie ich montaż nie stanowią absolutnie żadnego problemu. Można samodzielnie zainstalować takie płyty bez konieczności korzystania z pomocy firm zajmujących się np. wykańczaniem wnętrz. Ciekawe jest również to, że płyty poliwęglanowe lite są zabezpieczone przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Mają one na swojej powierzchni specjalne warstwy, które chronią właśnie przed promieniowaniem. Takie lekkie płyty poliwęglanowe lite mogą być formowane w dwóch różnych procesach – można formować je zarówno na gorąco jak i na zimno. Skala zastosowań płyt poliwęglanowych litych jest bardzo szeroka. Z takich płyt powstają różnego rodzaju osłony oraz szklenia. Z płyt poliwęglanowych litych można wykonywać zadaszenia, przeszklenia. Płyty wykorzystuje się zarówno w przypadku budynków mieszkalnych jak i budynków użyteczności publicznej – i chodzi tu nie o tylko o nietypowe zadaszenia, ale też np. ścianki działowe. Poliwęglan lity jest też szeroko stosowany w przypadku hal sportowych.

W halach sportowych często zamiast zadaszeń szklanych stosuje się zadaszenia z poliwęglanu litego. Jest to po prostu materiał tańszy, bezpieczniejszy, a co najważniejsze – zdecydowanie bardziej wytrzymały. Płyty poliwęglanowe lite dostępne są w różnych rozmiarach – zarówno jeśli chodzi o grubość jak i wielkość płyt.