Podczas zakupu zbiornika, który ułatwi nam tankowanie samochodów firmowych, dostajemy wiele przydatnych akcesoriów, dzięki którym użytkowanie prywatnego dystrybutora będzie dużo łatwiejsze. Atestowane zbiorniki stają się przez to przenośnymi stacjami paliw, bez których praca firmy mogłaby być bardzo utrudniona, a wykonywanie zadań i obowiązków zaburzone przez niespodziewane wizyty na stacjach paliw.
Przenośne zbiorniki na paliwo i ich funkcje
Dystrybutory przenośne, które używamy do tankowania oleju napędowego, występują w wersjach z mechanicznym lub cyfrowym przepływomierzem. Dzięki temu każdy korzystający z dystrybutora może w łatwy sposób zobaczyć, ile paliwa aktualnie tankuje do maszyny czy samochodu. Ilość wydanego paliwa może być rejestrowana i zapisywana w pamięci urządzenia. Zbiorniki na paliwo samochodowe są także wyposażone w wydajne pompy, których wydajność to około 50 litrów na minutę. Kolejnym akcesorium, które może zostać zamontowane w zbiorniku, jest separator wody. Zbiornik potrzebuje także zasilania elektrycznego, które zapewnia instalacja 12 V. Oprócz zbiorników na paliwo popularnymi dystrybutorami są także modele przeznaczone do przechowywania oleju silnikowego. Można je montować na beczki o różnych pojemnościach. Podczas montażu zakłada się także wydajną pompę oraz długi wąż, dzięki któremu nalewanie oleju przebiega sprawnie. Do zasilania takiej instalacji najczęściej używa się prądu o napięciu 230 V.
Do przenośnych zbiorników dodawane są także różnego rodzaju filtry, które posiadają wymienne wkłady. Oprócz separatorów montuje się także filtry wstępne z przeźroczystymi szklankami. Nieodzownym składnikiem instalacji zbiornika jest pistolet nalewowy dostosowany do rodzaju oleju lub paliwa obecnego w dystrybutorze.