Złote kolczyki dla dziewczynki

 

To jaki rodzaj biżuterii wręczamy danej osobie ma ogromne znaczenie. Konkretne kształty zawieszek do naszyjników lub kolczyków mają swoje znaczenie. Chociaż o wiele bardziej liczy się oczywiście estetyczny wygląd to kupując prezent warto zwrócić uwagę na symbole.

Co oznaczają konkretne symbole?

kolczyki złote dla dzieciNajbardziej popularny wzór wszelkiego typu biżuterii to oczywiście serce. Oznacza po prostu miłość. Miłość do ukochanej, do rodzica lub dziecka. Najczęściej wybierany prezent to łańcuszek lub kolczyki złote dla dzieci z motywem serduszek. W ostatnim czasie bardzo popularny stał się symbol nieskończoności. Jest obecny na kolczykach, wisiorkach, bransoletkach, a nawet pierścionkach. Jak sama nazwa wskazuje jest to symbol uczuć, które nigdy się nie skończą. Ma bardzo głębokie przesłanie. Nie powinno wybierać się go jako prezent dla dzieci ponieważ dzieci często nie rozumieją takiego symbolu. Dla dziecka lepiej wybierać kształty, które będą dla niego zrozumiałe. Na przykład koniczynka jako symbol szczęścia, podobnie jak gwiazdki, biedronki i słoniki z podniesioną trąbą. Biżuteria w kształcie aniołka symbolizuje ochronę. Taki prezent najczęściej wybierają rodzice lub chrzestni dziecka. Oprócz tego kolczyki i wisiorki tworzone są w wielu kształtach, które można dopasować do pasji dziecka. Wiele motywów powtarza się i są bardzo popularne w przypadku biżuterii dziecięcej, na przykład delfiny, motyle, róże, kluczyki czy ważki.

Ostatecznie najważniejsze jest aby prezent podobał się samemu obdarowanemu. Dziewczynka, która dostanie kolczyki powinna nosić je z ochotą. Ważne jest, aby biżuteria dziecięca była niewielkich rozmiarów i odpowiednio zapięta. W innym przypadku podczas zabawy mogą zdarzyć się nieprzyjemne wypadki lub biżuteria po prostu się zgubi.