Lista wyrobów produkowanych z wikliny

Wiklina towarzyszy nam przez wiele setek lat, a jej właściwości pozwalające tworzyć za jej pomocą różne przedmioty, zostały poznane już przez naszych pradawnych przodków. W dzisiejszych czasach wiklina jest równie szeroko doceniana, a wyroby wykonane z niej są cenione za naturalny wygląd, odporność oraz wytrzymałość. Dlatego coraz więcej firm zajmuje się wykonywaniem produktów wiklinowych.

Wyroby wiklinowe i ich niezwykła różnorodność

wyroby z wiklinyWiklina jest wdzięcznym materiałem do tworzenia wielu produktów, ze względu na ich niezwykła giętkość oraz wytrzymałość. Dlatego współczesne wyroby z wikliny to przede wszystkim kosze, które z powodzeniem możemy wykorzystać podczas robienia zakupów. Dzięki temu, że są one wytwarzane w wielu rozmiarach, mogą pomieścić małe i większe zakupy. Kolejnymi produktami z wikliny, które są bardzo popularne, są kosze dla zwierząt. Z wikliny wytwarza się nie tylko legowiska dla psów czy kotów, ale także domowe budy, które są idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy czworonożnych pupili. W sprzedaży dostępne są także legowiska na nogach, swoim wyglądem przypominające kanapę, zbudowane specjalnie dla posiadaczy kota i psa. Do popularnych wyrobów wiklinowych możemy zaliczyć także kosze okolicznościowe, np. koszyczki wielkanocne. Tego typu wyroby są ręcznie wyplatane przez rzemieślników, którzy mogą poszczycić się wieloma latami praktyki zawodowej.

Z wikliny wyrabiane są nie tylko wszelkiego rodzaju kosze i koszyczki, ale także ręcznie wytwarzane tacki. Mogą one być stosowane jako ekspozycja owoców, ozdób czy innego rodzaju przedmiotów w naszych pomieszczeniach. Tacki wiklinowe są również tworzone z myślą o wykładaniu pieczywa w kuchni czy jadalni. Tacki z wikliny mogą być także świetnym materiałem na prezent.