Proste pomysły na własną przestrzeń

Moja znajoma kupiła kawalerkę. Jako, że nie jest weteranką aranżacji wnętrz, a wynajęcie profesjonalnego projektanta sporo kosztuje, zrobiliśmy burzę mózgów. Jak zaplanować przestrzeń w małym metrażu? Jakie metody wybrać? Ile to kosztuje i czy jest to dostępne dla osoby średniozamożnej?

Pomysły na oryginalne wnętrze

beton architektonicznyŁatwo zasugerować się treścią, która znajduje się w internecie. Trzeba jednak stosować rozważny filtr w głowie. Znajoma nie chciała bawić się w tapetowanie, bo jej kot ostrzyłby swoje pazury na świeżo ozdobionych ścianach. Podobnie sprawa wygląda z meblami: wytrzymałość ważniejsza, niż design. Z wejścia odrzuciliśmy pomysły o skórzanych fotelach i kanapie. Podobnie wyglądała sprawa z szafami, bo zależało jej na jak najmniejszym zagospodarowaniu przestrzeni. Wreszcie wybraliśmy proste rozwiązania. Na kilku portalach znaleźliśmy tanie, używane szafki i komodę. Były trochę podniszczone, ale czego nie załatwi dobra farba? Do ścian kupiła beton architektoniczny. W jednym markecie, za kilka płyt o odpowiednich wymiarach zapłaciła kilkadziesiąt złotych. Kolega je przyciął i mieliśmy gotowy materiał do działania. Ozdobiliśmy ścianę zgodnie z wymaganiami znajomej i efekt był zadowalający. Nie spodziewałem się, że praca z betonem jest taka prosta i przyjemna! Wnętrze pokoju rozjaśniliśmy kilkoma dodatkami, drobiazgami oraz doniczkami z kwiatami. Okna ozdobiliśmy krótkimi, jasnymi firankami, montując dodatkowo rolety. To ostatnie to konieczność ze względu na latarnię, której nocne światło pada prosto na okno.

Znajoma nie kupiła łóżka, tylko materac i ładny, puchaty dywan. Za kilka tysięcy złotych urządziła się całkiem nieźle, chociaż nie ma jakiś oszałamiających luksusów. Nie zmienia to faktu, że kreatywność jest zawsze pożądana i pomocna w codziennym życiu.